Stoltenberg: Erdogan támogatni fogja Svédország NATO-csatlakozását
A NATO-főtitkár szerint a török államfő megígérte, hogy beterjeszti országa parlamentje elé a svéd csatlakozási kérelmet.
A NATO-főtitkár szerint a török államfő megígérte, hogy beterjeszti országa parlamentje elé a svéd csatlakozási kérelmet.
Azt elismeri, hogy a svédek tettek lépéseket, de azokat szerinte semmissé teszi, hogy kurdbarát tüntetések vannak az országban.
Volodimir Zelenszkij Isztambulban tartott közös sajtótájékoztatót a török elnökkel.
Az orosz parlament is sebtiben elítélte a cselekményt.
A török líra árfolyama Erdogan megválasztása után tovább gyengélkedik annak ellenére, hogy az államfő megbecsült szakembereket állított a pénzügyminiszter és a jegybank elnöki posztjára.
A populisták tanulnak egymástól, módszereik között vannak átfedések, mondja a Princeton Egyetem politológia professzora a Financial Timesban, és meg is nevezi ezeket.
A svédek csatlakozása attól függ, mikor okézza le Erdogan.
A lap szemleírója, Andreas Kluth szerint az, hogy Erdogan blokkolja Svédország NATO-csatlakozását, eggyel jobban érthető, mint Orbán akadékoskodása, ám hozzáteszi, a svédek már így is az elvárhatónál több engedményt tettek Törökországnak.
A férfit korábban ugyan elítélték Törökországban, de letöltötte a büntetését, majd Svédországba ment. Tavaly nyáron újra őrizetbe vették, viszont állítja: nyílt kurdbarátsága miatt adják ki.
Erdogan nem maradt végig a magyar miniszterelnökkel: az UEFA és a FIFA elnökeivel nézte a meccset.
Sokan érzik úgy, hogy miközben török polgártársaik Ausztriában élvezik a demokratikus társadalom előnyeit, a gazdaság virágzását, a jóléti rendszert, szavazatukat az autokrata török elnöknek adják. Mások szerint „nem eszik olyan forrón a kását", azok, akik az előző este hangosan Erdogant ünnepelték, másnap reggel annak rendje és módja szerint munkába mentek.
Ezt várja a világ az új pénzügyminisztertől, aki korábban már betöltötte ezt a tisztet Ankarában, és piacbarát pénzügyi politikát folytatott.
Az újraválasztott török elnök, Recep Tayyip Erdogan szombaton letette az államfői esküt a török parlamentben, és ezzel megkezdődött harmadik elnöki ciklusa.
A miniszterelnök ki nem hagyta volna Recep Tayyip Erdogan beiktatását a török fővárosban.
Bármennyire is megdönthetetlen a hatalom, az illiberális demokráciák fenntartása egyre nehezebb. A vezéreik a tökéletesen kontrollált rezsimjük lélegeztetőgépen tartása érdekében egyre sűrűbben bokáznak ott, ahonnan lehullhat még némi pénzmag. A vezérek is kopnak, öregednek. Vélemény.
Elillant a török demokrácia helyreállításának esélye, az autoriter Tayyip Erdogan uralma a harmadik évtizedébe lépett. A többség az erőre szavazott. De lesz-e elég belőle a megosztottság enyhítésére és a gazdaság helyreállítására?